Poradnia psychologiczna pedagogiczna w Zamościu

Zamów wizytę

603 991 280

Badania dla uczniów i studentów - Bezpłatnie

Lekarz psycholog

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna TopMedico znajduje się w Zamościu przy ul. Młodzieżowej 6.

W naszej poradni TopMedico przyjmujemy pacjentów potrzebujących wsparcia psychologicznego. Porad z zakresu psychologii udziela mgr. Monika Jagiełło Na wizytę można się umawiać przez kontakt telefoniczny. Uwaga! Wcześniejszy kontakt i potwierdzenie rejestracji u specjalisty psychologa, daje gwarancję wizyty bez kolejek. Warto zapoznać się wcześniej z aktualnym grafikiem przyjęć pacjentów poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Psychologia w naszym i najszerszym rozumieniu to nauka zajmująca się ludzkimi zachowaniami lub czynnościami, które składają się zarówno z procesów umysłowych jak i zewnętrznych, obiektywnych i fizycznych reakcji. Czynności zawodowe psychologa wymagają profesjonalnego przygotowania, doświadczenia, dyskrecji, taktu i kultury osobistej. Zadaniem psychologa jest wysłuchanie oraz zrozumienie Twoich problemów bez oceny postępowań, a także troska się o Twoje potrzeby i postępowanie zgodnie z zasadami opisanymi kodeksie etycznym. Psycholog chroni wszystkie informacje dotyczące Twojego życia osobistego, gdyż obowiązuje go tajemnica zawodowa. ggg

Jak najszybciej zamówić badanie lekarskie?​

Nasza poradnia przyjmuje osoby zainteresowane wizytą u psychologa w dniach:
  • piątek – 15:00 – 17:00
Uwaga: Wymagane jest wcześniejsze umówienie wizyty poprzez kontakt telefoniczny 603 991 280

Jakich porad udziela lekarz psycholog?

Poniżej zamieszczamy listę specjalności wykonywanych przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną TopMedico:

porada psychologiczna

skupia się na dbaniu o potencjał rozwojowy osób względnie zdrowych w ich wszystkich ważniejszych dziedzinach życia. Psycholog udzielający porady może diagnozować, pomagać i oceniać w rozwiązaniu trudności przystosowawczych takich jak radzenie sobie ze stresem życia codziennego. Psycholog może pomóc rozeznać się w trudnej sytuacji pacjenta, wykonać testy badające np. osobowość czy pomóc w nabywaniu nowych umiejętności w formie warsztatu np. asertywności, komunikacji. Psycholog udziela wskazówek, rad i podpowiedzi odnośnie rozwiązania trudnej sytuacji.

interwencja kryzysowa

to forma intensywnej pomocy psychologicznej oraz psychiatrycznej udzielanej osobie, która jest w trudnej sytuacji i nie jest w stanie sobie z nią poradzić. W wypadku interwencji kryzysowej najważniejsze jest zdrowie psychiczne poszkodowanego oraz przywrócenie jego równowagi.

psychoterapia

to metoda leczenia zaburzeń, schorzeń nieprawidłowości dotyczących ludzkiej psychiki. Mogą z niej skorzystać osoby cierpiące z powodu rożnych problemów o podłożu emocjonalnym,które mają trudności w relacjach z innymi a nawet osoby którzy są w sytuacji kryzysowej.

badania psychotechniczne kierowców

polega na analizie sprawności psychomotorycznej, na sprawdzeniu zdolności poznawczych – procesu uwagi i spostrzegania, na analizie cech osobowości,dojrzałości społecznej, emocjonalnej oraz funkcjonowania w sytuacji stresującej. Badania psychotechniczne kierowców przeprowadza się co 5 lat, a osoby powyżej 60 roku życia co 30 miesięcy.

badania psychologiczne z zakresu medycyny pracy

badanie może różnić się od siebie ze względu na odmienne stanowiska pracy. Zazwyczaj składają się z dwóch części testowej ( podczas której badane są np. typ osobowości czy sprawność intelektualna bądź odporność na stres ) i sprawnościowej ( podczas której badana jest szybkość reakcji, koncentracja, sprawność i koordynacja wzroku i słuchu ).

badania przydatności do innych zawodów

badanie obejmujące pracowników, którzy będą zatrudnieni na stanowisku pracy na którym występują czynniki szkodliwe dla zdrowia. Dotyczy to pracowników nowo przyjętych ale też pracowników przenoszonych na inne stanowiska pracy. Podczas badania przeprowadza się wywiad zdrowotny a także badania wstępne. Często posyła się także pacjenta na dodatkowe badania u konkretnych specjalistów.

Wizyta u psychologa zależy od tego jaki jest jej cel, gdyż psycholog w ramach swoich kompetencji może wykorzystywać różne procedury. Jeżeli osoba zgłosi się z osobistym problemem, to wtedy spotkanie polega na rozmowie o danej trudności i określeniu potrzeb w związku z tym. Jeżeli osoba zgłosi się z potrzebą przeprowadzenia diagnozy (np. pamięci i innych funkcji poznawczych) to psycholog w trakcie wizyty zbierze informacje na temat problemu i przeprowadzi testy polegające na wykonywaniu różnych zadań według podanych instrukcji. Musimy jednak pamiętać że lekarz psycholog nie wypisuje leków. Gdy wizyta dobiegnie końca psycholog omówi badanie interpretacje wyników, testów i ogólne wnioski wynikające z całego badania. Osoba otrzyma je również w formie pisemnej opinii.
Dlaczego warto wybrać poradnię lekarską TopMedico?

Oferujemy najlepsze standardy leczenia pacjentów z Zamościa i okolic.

Nowoczesne gabinety lekarskie

Dobra poradnia lekarska to przede wszystkim lekarze specjaliści służący swoim doświadczeniem i wiedzą. Jednak aby skutecznie służyć poradą lekarską, gabinety medyczne TopMedico wyposażone są w nowoczesny sprzęt medyczny.

Certyfikowani lekarze

Nasi lekarze regularnie podnoszą swoje kwalifikacje
uczestnicząc w szkoleniach realizowanych w całym kraju. wiedza zdobyta na kursach służy pacjentom z całego rejonu Lubelszczyzny.

Lekarze dbający o pacjenta

Pozytywne opinie o naszej poradni jeszcze bardziej mobilizują nas do cięższej pracy.
Dołącz do grona zadowolonych pacjentów i zamów wizytę w poradni psychologicznej TopMedico w Zamościu.

Nasi lekarze specjaliści zapewniają najwyższy poziom opieki medycznej oraz badań lekarskich. Zamów wizytę u psuchologa już teraz!